KontaktStrona główna
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o SWWAIDS.
Podaj e-mail:

       
Kwota:
PLN
Wybieram zdrowiej 2020

W ramach wsparcia dla Kobiet realizujemy program

Wybieram Zdrowiej - Polecam Zdrowiej

https://ll8kh6.webwavecms.com/

 

 Pierwsze spotkanie już 14 marca w siedziebie Stowarzyszenia "Bądź z nami" w godzinach 10.00 - 18.00 

         HIV w XXI wieku dla mieszkanek Polski to choroba przewlekła. Nie ogranicza ani pasji, ani marzeń, ani rozwoju zawodowego, bycia w związku, doświadczania macierzyństwa, długowieczności.

Dzięki dostępności do nowoczesnego i skutecznego leczenia antyretrowirusowego dziś żyć z HIV to dożyć starości.  Czyli doczekać się dolegliwości z nią związanych.  

Jak zachować dobre zdrowie żyjąc długo z HIV. Badania prowadzone od lat sugerują,  że mamy zwiększone ryzyko zapadalności na różne choroby: metaboliczne, kardiologiczne, onkologiczne. Dobra wiadomość jest taka, że  jesteśmy w stanie ograniczyć ryzyko ich wystąpienia. A słowem kluczem do zdrowia jest PROFILAKTYKA.  Na wiek, płeć (w tym menopauza), geny nie mamy wpływu. Waga, fast foody, nawyki żywieniowe, czasami ruchowe lenistwo, palenie papierosów, nadużywanie alkoholu zależą jednak od nas. 

Chcemy Wam zaproponować przyjrzenie się swoim nawykom, aktywnościom i zamianę  tego co możliwe na to co dla nas zdrowsze. 

Żyj zgodnie ze swoim zdrowym planem. 

 

 

Co Nas czeka?

- warsztaty motywujące do zmian i rozwoju osobistego - prowadzący terapeutki BSFT;

- wszystko co warto wiedzieć o zdrowiu - wykład lekarza z Poradni Profilaktyczno Leczniczej i pielęgniarka z tejże Poradni;

- jak zadbać o piersi i szyjkę macicy - zajęcia przygotowała profilaktycka z Centrum Onkologii

- nauka redukacji stresu czyli jak relaksować ciało, myśli i duszę - różne techniki dostosowane do możliwości fizycznych - zajęcia poprowadzi mauczycielka relaksacji i jogi;

- dobry obiad i poczęstunek;

- dobrą atmosferę, dobre towarzystwo i plan na zmianę

 

Ilość miejsc ograniczona. Lista prawie zamknięta. 

napisz: pozytywyswiatkobiet@gmail.com lub sms 577923301 

 

Następne spotkanie proponujemy w Szczecinie. Kolejne może Wrocław. Rozmowy trwają.

 

Podsumowaniem projektu będzie trzydniowe spotknie warsztatowo-edukacyjne, na którym podzielimy się tym co udało się zrobić i planami zdrowotnymi na przyszłość.

 

Od pierwszego spotkania ruszy Platforma Zdrowotna na FB. Zamieścimy tam konspekty zajęć, wykłady o zdrowiu. Będzie to miejsce wymiany doświadczeń, wsparcia i motywacji. Być mże uda nam się zachęcić uczestniczki do aktywnego tworzenia platformy. 

 

Pozytywnie OtwarciProgram realizowany dzięki dotacji otrzymanej w ramach konkursu realizowanego przez Pozytywnie Otwartych - http://pozytywnieotwarci.pl/index2.html

stowarzyszenie.badz.z.nami
7542351
Całodobowy Telefon Zaufania
(22) 692 82 26

Skutki uboczne leków ARV?

Tak
Nie
Gosci online: 1
Wizyty: 974791